Team LKP etsii junioritoiminnan vetäjää/kehittäjää
25.11.2018 17:10 Uutiset / Seuran etusivu

Hae nyt!

WANTED hyvä tyyppi junioritoiminnan tekijäksi/kehittäjäksi.

Team LKP on Laukaassa toimiva jalkapallon ja jääkiekon kasvattajaseura, joka on vahvassa kasvussa. Junioripäällikkömme suunnatessa uusiin haasteisiin haemme junioritoiminnan koordinoijaa ja kehittäjää osa- tai kokoaikaiseen työsuhteeseen.Työaika ja työnkuva riippuu osaamisesta ja toiveesta työnajan ja työn sisällön suhteen. Työnkuva voi sisältää osan tai kokonaisuuden seuraavista tehtävistä:

 • Jalkapallotoiminnan kehittäminen ja koordinointi (n. 2 pvä/vko)
  • Jalkapallon junioritoiminnan kehittäminen
  • Jalkapallon tila-, väline-, ohjaaja- ja valmentajaresurssien varmistaminen ja koordinointi
  • Joukkueiden, joukkueenjohtajien, valmentajien ja ohjaajien tukeminen ja mentorointi
  • Sis. jalkapallokerhojen vetämisen
 • Jääkiekko/jääurheilutoiminnan kehittäminen ja koordinointi (n. 1 pvä/vko)
  • Jääkiekon/jääurheilun junioritoiminnan kehittäminen
  • Jääkiekon/jääurheilun tila-, väline-, ohjaaja- ja valmentajaresurssien varmistaminen koordinointi
  • Joukkueiden, joukkueenjohtajien, valmentajien ja ohjaajien tukeminen ja mentorointi
  • Sis. jääkiekko ja/tai luistelukoulujen vetämisen
 • Joukkueiden valmennus- ja ohjaustyön (sopimuksen mukaan)
  • Eri ikäkausijoukkueemme tarvitsevat valmennusta sekä monipuolisuustreenejä

Seuran toimisto on Laukaan keskustassa ja urheilutoiminta tapahtuu pääasiassa Laukaassa, mutta toisinaan myös lähikunnissa (pelireissut, jalkapallon talviharjoittelu). Työ sisältää suunnittelua, koordinointia, koulutusta ja toteutusta, pääpainopiste on kenttätyössä. Työsuhteessa noudatetaan urheilujärjestöjä koskevaa työehtosopimusta, palkkaus sopimuksen ja työsuhteen mukaan. Junioritoiminnan kehittäjä/tekijä raportoi toiminnastaan seuran puheenjohtajalle/hallitukselle.

Lisätietoa tehtävästä antaa puhelimitse vpj. Ella Salmela p. 0405419309. Hakemukset sähköpostitse 11.12.2018 mennessä samalle henkilölle osoitteeseen inspirella(at)gmail.com.Paikka/paikat voidaan täyttää myös aiemmin sopivan henkilön löydyttyä.


   
Lisää uutisia
Team LKP ry
«  Tammikuu   »
Kategoriat